Hosting Sponsorluk Desteği
Vathost.com, özgün girişim fikirlerini destekleme misyonu ve sosyal sorumluluk anlayışı gereği, web sitelerine ve projelerine hosting sponsorluk desteği vermektedir. Sponsorluk desteğinden yararlanmak için öncelikle tüm bilgileriniz doğru olacak şekilde Vathost.com’a kayıt olmalısınız ve sonrasında vathost@vathost.com adresine sponsor olunmasını istediğiniz domaini ve yapacağınız işi açıklayarak yazmalısınız.

HOSTİNG SPONSORLUK PROGRAMI GENEL KURALLAR

1. Vathost.com, sponsorluk programı kapsamında belirlediği ölçülere göre seçeceği, günlük tekil ziyaretçi sayısı 500’ün üzerinde olan sitelere sadece alan barındırma (hosting) desteği sağlayacaktır. Sitenin tasarımı, iyileştirilmesi ve düzenlenmesi sponsorluk desteği kapsamı dışındadır. Sponsorluk desteğinden yararlanmak isteyen sitelerin günlük tekil ziyaretçi sayısının 500’ün üzerinde olması gerekmektedir. Ancak Vathost.com kimi özgün siteler için bu sayıyı dikkate almayabilir. Kimi projeler için de web sitesi mevcudiyeti aramayabilir.
2. Sponsorluk desteğinin süresi bir (1) yıldır. Bu süre gerekli görülen hallerde uzatılabilir.
3. Sponsorluk desteği alan site, ana sayfadaki uygun bir banner alanını Vathost.com’a tahsis etmek durumundadır. Ayrıca en altta, sitenin sponsorluk desteği kapsamında host edildiğini belirten linkli ifadeye yer vermelidir.
4. Sitenin kendisine ait bir üst seviye alan adının (domain) olması gerekmektedir.
5. Siteye tahsis edilen hosting alanında bir başka site bulunamaz, alan bir başka siteye/kişiye/kuruma devredilemez.
6. Başvuru mailinde beyan edilen bilgiler, doğru olmalıdır. Vathost.com, bilgilerin doğrulanması amacıyla ek bilgi ve belge isteyebilir.
7. Vathost.com, sponsorluk kapsamında desteklenen siteden herhangi bir ücret talep etmez.
8. Sponsorluk kapsamında desteklenen site, Vathost.com’un “ücretsiz teknik destek” kapsamına giren hizmetlerinden sponsorluk takvimi içinde 7 gün 24 saat boyunca yararlanır.
9. Vathost.com, sitenin Vathost.com sunucularında erişilebilirliğini % 99.6 oranında taahhüt eder. Bunun dışında altyapı, Türk Telekom, doğal afet vb nedenlerden dolayı yaşanan aksamalardan sorumlu değildir.
10. Vathost.com, Hosting Sponsorluk Programı’nı başlangıç ve bitiş tarihi itibariyle belli bir takvimden bağımsız olarak geniş bir zamanda yürütmektedir.
11. Hosting Sponsorluk Programı, “Hosting Sponsorluk Programı Sözleşmesi” kapsamındaki maddeler uyarınca yürütülür.